Dzień Babci i Dziadka to jeden z najbardziej niezwykłych dni w przedszkolu, kiedy możemy wspólnie z babcią i dziadkiem uczcić ich święto. Uroczystość ta odbyła się 23.01.2018. Na uroczystości obecna była pani dyrektor szkoły Małgorzata Godek. Dzieci mogły podziękować  w szczególny sposób swoim babciom i dziadkom za poświęcony czas, wspólne zabawy, spacery, dobre rady i pomoc w trudnych chwilach. Na początku dzieci zaprezentowały gościom Jasełka, a potem recytowały wiersze i śpiewały piosenki dla babci i dziadka. Po części artystycznej przedszkolaki wręczyły gościom własnoręcznie wykonane upominki i złożyły życzenia. Spotkanie zakończono słodkim poczęstunkiem i miłą rozmową.

View the embedded image gallery online at:

25 stycznia 2018r  odbył się XXIV Konkurs Kolęd. Jak co roku w konkursie brały udział wszystkie klasy naszej szkoły. Poziom wykonania, piękne aranżacje wykonywanych kolęd oraz uczniowie, którzy pokazali umiejętność grania na przeróżnych instrumentach - był nie lada wyzwaniem dla oceniającego jury. W skład tegorocznej komisji weszli przedstawiciele klas od IV-III gim: Gabrysia Paśko, Gabrysia Pycia, Matylda Bandzyra, Zuzia Czaja, Julia Urban,  Marysia Wielgus.

Organizatorami tegorocznego konkursu byli: ks. Janusz Wszołek – fundator nagród w konkursie oraz Pani Beata Mądro, która przygotowała dyplomy i wykonała przepiękną dekorację na konkurs.

W czasie obrad jury wystąpili chętni uczniowie, którzy acapella wykonali ulubione kolędy. Ilość zgłaszających się dzieci do śpiewu przerosła oczekiwania organizatorów.  Świadczy to też o tym, iż tradycja kolędowania w Nagawczynie nie zanika.

Po burzliwych obradach jury wyłoniło następujących zwycięzców:

KATEGORIA KLASY 0-III

MIEJSCE I – klasa O oraz Ia

MIEJSCE II – klasa Ib oraz II

MIEJSCE III – klasa III

KATEGORIA KLASY IV-VI

MIEJSCE I – klasa IV

MIEJSCE II – klasa V

MIEJSCE III – klasa VI

KATEGORIA KLASY VII oraz Gimnazjum

MIEJSCE I – klasa VII

MIEJSCE II – klasa IIIGim

MIEJSCE III – klasa IIGim

View the embedded image gallery online at:

We wtorek 16.01.2018 dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas 1-3 wzięły udział w balu karnawałowym. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Można było spotkać wróżki, królewny, rycerzy, piratów, policjantów, Batmana, Spider-Mana, piłkarzy. Nie sposób zliczyć i wymienić  wszystkich postaci. Na tę wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu grupę animatorów ''Animinek''. Duet Tosia i Dyzio zadbali, aby dzieciom dostarczyć jak najwięcej atrakcji. W trakcie zabawy odbył się pokaz baniek mydlanych, zabawy z chustą animacyjną, piłeczkami, tworzenie balonowych zabawek, malowanie twarzy, sztuczny śnieg. W przerwie między poszczególnymi zabawami dzieci częstowane były watą cukrową oraz popcornem. Była to doskonała impreza o szczególnie radosnej atmosferze, dostarczyła dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń.

View the embedded image gallery online at:

Celem konkursu „Nie truj sąsiadów – akcja antysmogowa na terenie Gminy Dębica” było uświadomienie uczestnikom, wpływu człowieka na jakość powietrza, jakim oddychamy.

Organizatorzy chcieli też zwiększyć świadomość najmłodszych co do zagrożeń dotyczących degradacji środowiska naturalnego. Zainteresowanie konkursem i jakość prac zdradzają, iż młodzi mieszkańcy naszego regionu mają wysoką świadomość proekologiczną.

Na konkurs wpłynęło aż 153 prac z 17 szkół i przedszkoli z terenu Gminy Dębica. Wszystkie prace były oryginalne i zdradzały wysoką kreatywność uczestników oraz przygotowane były na wysokim poziomie estetycznym, zgodne z tematyką konkursu. Komisja po długich obradach dokonała wyboru laureatów konkursu plastycznego. Nagrodzono i wyróżniono 17 uczestników w pięciu kategoriach wiekowych. Nagrody dla uczestników zostaną dostarczone do szkół i przedszkoli przez organizatora.

kategoria – uczniowie klas I-III Szkół Podstawowych

II miejsce:     Aleksandra Cyrulik, Publiczna Szkoła Podstawowa w Nagawczynie
III miejsce:    Milena Bandzyra, Publiczna Szkoła Podstawowa w Nagawczynie

kategoria – uczniowie klas IV-VII Szkół Podstawowych
II miejsce:     Noe Sasak, Publiczna Szkoła Podstawowa w Nagawczynie
III miejsce:    Fabian Szerszeń, Publiczna Szkoła Podstawowa w Nagawczynie

7 grudnia 2017 r. w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury, odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie fotograficznym „Pejzaże dorzecza Wisłoki”, w którym uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki.

W ramach konkursu wpłynęło 160 prac z 93 szkół z 22 gmin Związku,  nagrodzono łącznie  54 uczniów (44 nagrodzonych, 10 wyróżnionych).

Zuzanna Kędzior z kl. VI zajęła I miejsce. Zuzia wykonała zdjęcie Wisłoki z mostu w Brzeźnicy. Uchwyciła na nim piękny zachód słońca. . Zuzia w nagrodę otrzymała aparat fotograficzny, album oraz pamiątkowy dyplom.

Uroczystego wręczenia nagród dokonali Andrzej Czernecki – Przewodniczący Zarządu Związku ,
Maria Lignar – Dyrektor Biura Związku oraz burmistrzowie i wójtowie z poszczególnych gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki.

Wszystkie nadesłane w ramach konkursu prace oceniła Komisja, której przewodniczył Pan Tomasz Kasprzyk artysta Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej, członek Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej z siedzibą w Paryżu, członek Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego oraz Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego.