6 grudnia uczniowie klas I-III wybrali się do teatru w Rzeszowie na spektakl p.t. „Przygody Koziołka Matołka według Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza.

Koziołek Matołek nie należy do najmądrzejszych zwierząt na świecie, ale na pewno nie brakowało mu sprytu, śmiałości, ciekawości, uroku osobistego i poczucia humoru, które pozwoliły wyjść mu cało z każdej opresji. Ten mały wesoły cwaniak z odwagą ruszył na podbój świata – z Koziej Wólki wybrał się do Pacanowa, przy okazji zahaczając o Warszawę, Stany Zjednoczone, Afrykę, Azję, a nawet… Księżyc. Przez swoje figle i nieroztropność nieraz wpadał w tarapaty, ale śpiewająco (dosłownie, bo przedstawienie to swego rodzaju musical) i z wdziękiem zawsze udało  mu się wybrnąć z sytuacji.                                                                                                  Przedstawienie bardzo się podobało, dzieci aktywnie uczestniczyły w spektaklu. Było dużo śmiechu i zabawy.