Celem konkursu „Nie truj sąsiadów – akcja antysmogowa na terenie Gminy Dębica” było uświadomienie uczestnikom, wpływu człowieka na jakość powietrza, jakim oddychamy.

Organizatorzy chcieli też zwiększyć świadomość najmłodszych co do zagrożeń dotyczących degradacji środowiska naturalnego. Zainteresowanie konkursem i jakość prac zdradzają, iż młodzi mieszkańcy naszego regionu mają wysoką świadomość proekologiczną.

Na konkurs wpłynęło aż 153 prac z 17 szkół i przedszkoli z terenu Gminy Dębica. Wszystkie prace były oryginalne i zdradzały wysoką kreatywność uczestników oraz przygotowane były na wysokim poziomie estetycznym, zgodne z tematyką konkursu. Komisja po długich obradach dokonała wyboru laureatów konkursu plastycznego. Nagrodzono i wyróżniono 17 uczestników w pięciu kategoriach wiekowych. Nagrody dla uczestników zostaną dostarczone do szkół i przedszkoli przez organizatora.

kategoria – uczniowie klas I-III Szkół Podstawowych

II miejsce:     Aleksandra Cyrulik, Publiczna Szkoła Podstawowa w Nagawczynie