Do klasy I a uczęszcza 12 uczniów , w tym 4 dziewczynki i 8 chłopców. Wychowawcą klasy jest Grażyna Sandomierska. Jest to klasa ekologiczno – przyrodnicza. Oprócz zdobywania wiedzy priorytetem jest zdrowe odżywianie , poszanowanie przyrody poprzez opiekę nad roślinami i zwierzętami w klasie. Uczniowie są także członkami Koła Turystycznego prowadzonego przez wychowawcę , którego hasłem przewodnim jest  :”Ruch to zdrowie” .

 

W dniu pięknym, bo słonecznym i ciepłym – 27 września 2017 roku, klasa Ia i Ib Szkoły Podstawowej w Nagawczynie wraz z wychowawczyniami odwiedziły gospodarstwo rolne państwa Tokarz. Dzieci oglądały tam i podziwiały różne zwierzęta hodowlane i ptaki domowe. Największe zainteresowanie wzbudziły białe króliki o czerwonych oczach, czarne kury ,,czubatki’’, koń oraz kotek ,,Przytulasek’’. Przy wspólnym ognisku i pieczeniu kiełbasy odbywały się zabawy ruchowe integrujące i pogłębiające więzi dzieci z obu klas, a pieczona kiełbasa i szarlotka p. Tokarz były wyborne – dziękujemy!!!

Dzieci z obu klas wróciły do szkoły szczęśliwe, zadowolone i tylko troszeczkę zmęczone. Poznały ciekawy sposób spędzania czasu na świeżym powietrzu w gronie rówieśników. Komputer tego nie zastąpi! Już planujemy kolejną wspólną wyprawę! A dokąd? To niespodzianka! Napiszemy o tym następnym razem.

Uczniowie z klasy Ia i Ib Szkoły Podstawowej w Nagawczynie z wychowawczyniami.

  

12 października odbyła się długo oczekiwana przez pierwszoklasistów uroczystość- pasowanie na ucznia. Uroczystość uświetnili swoją obecnością pani dyr. szkoły  M. Godek, pani dyr. Niepublicznego Przedszkola „Akademia Maluszka"  Sylwia Chwistek, nauczyciele, rodzice, dziadkowie oraz inni członkowie rodzin pierwszaków. Uroczystość rozpoczął polonez w wykonaniu uczniów klasy I a i I b  za co widownia nagrodziła ich gromkimi brawami. Dziewczynki z kl. IV powitały przybyłych gości i zaprosiły do obejrzenia części artystycznej. Pierwszaki zaprezentowały  się w wierszach oraz piosenkach. Następnie złożyły ślubowanie, a pani dyrektor szkoły pasowała ich na ucznia dużym ołówkiem. Na pamiątkę uroczystości każdy uczeń otrzymał dyplom. Po części oficjalnej tradycyjnie dzieci z pomocą pana Leszka - konserwatora zasadziły  dwie rajskie jabłonie. Dzięki staraniom  rodziców po powrocie do szkoły  wszyscy zebrali się w salach na symbolicznym ciasteczku, aby świętować przyjęcie pierwszoklasistów w szeregi  naszej szkoły.

Szczególne podziękowania należą się paniom wychowawczyniom z przedszkola- pani Sylwii Chwistek oraz pani Małgorzacie Moździoch za wspaniałe przygotowanie dzieci do nauki w kl. I.   

 W dniach 20 października i 23 października br. uczniowie klas I a i I b Szkoły Podstawowej w Nagawczynie wraz z wychowawczyniami  panią Grażyną Sandomierską i panią  Barbarą Wasiewicz  uczestniczyli w zajęciach czytelniczych w Bibliotece  Publicznej w Nagawczynie. Podczas zajęć uczniowie zapoznali  się z książeczkami z serii: Czytam sobie, o których opowiadała bibliotekarka pani Beata Rakoczy. Większość uczniów jest już czytelnikami biblioteki. Dzieci chętnie odwiedzają bibliotekę  i wypożyczają książeczki rodzicami. Na zajęciach  uczniowie czytali książeczkę  Troll i zawody Zofii Staneckiej.

CZYTAM SOBIE to trzypoziomowy program wspierania nauki czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat. Dzięki tej serii dziecko nie tylko rozwija swoją wyobraźnię, poprawia myślenie, ale także buduje swoje poczucie wartości i pewność  siebie. Patronat honorowy tej serii objęła BIBLIOTEKA NARODOWA.

 

 Wycieczka do Zawady

 

Wyprawa na sanki

6 grudnia uczniowie klas I-III wybrali się do teatru w Rzeszowie na spektakl p.t. „Przygody Koziołka Matołka według Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza.

Koziołek Matołek nie należy do najmądrzejszych zwierząt na świecie, ale na pewno nie brakowało mu sprytu, śmiałości, ciekawości, uroku osobistego i poczucia humoru, które pozwoliły wyjść mu cało z każdej opresji. Ten mały wesoły cwaniak z odwagą ruszył na podbój świata – z Koziej Wólki wybrał się do Pacanowa, przy okazji zahaczając o Warszawę, Stany Zjednoczone, Afrykę, Azję, a nawet… Księżyc. Przez swoje figle i nieroztropność nieraz wpadał w tarapaty, ale śpiewająco (dosłownie, bo przedstawienie to swego rodzaju musical) i z wdziękiem zawsze udało  mu się wybrnąć z sytuacji.  Przedstawienie bardzo się podobało, dzieci aktywnie uczestniczyły w spektaklu. Było dużo śmiechu i zabawy.                                                          

24 stycznia uczniowie kl. I a byli na warsztatach kulinarnych w restauracji „Papas” w Dębicy. Pod nadzorem doświadczonej pani robili samodzielnie pizzę z wybranych przez siebie składników. Po upieczeniu wszyscy ze smakiem zajadali swoje pizze popijając soczkiem.