Do klasa I b uczęszcza 15 osób (8 dziewczynek i 7 chłopców). Wychowawcą klasy jest Barbara Wasiewicz. Zajęcia lekcyjne odbywają się w sali nr 5 na pierwszym piętrze szkoły. Wśród uczniów panuje serdeczna i spokojna atmosfera, w której wszyscy dobrze się traktują, zgodnie przestrzegają wypracowanych z wychowawczynią klasowych zasad współżycia społecznego. Wszyscy uczniowie wiedzą jak powinny wyglądać dobre maniery i kiedy użyć magicznych słów: proszę, dziękuję, przepraszam. Na straży dobrej atmosfery w Ib jest nowo powołany samorząd, przewodniczący: Adrian Madej, skarbnik: Piotr Tymczyna, sekretarz: Aleksandra Cyrulik. Obecnie w klasach pierwszych a i b trwają intensywne przygotowania do uroczystości szkolnej ,,Pasowania na ucznia''. Dzieci uczą się recytacji, śpiewu i tańca, aby przed całą społecznością szkolną zdać swój pierwszy życiowy egzamin. 

 

 

 

Wiosna w pełni umajona

Czy słyszycie? Już nadchodzi! A kto? To zagadka…

Jest najpiękniejszym ze wszystkich swoich 12 braci, najdostojniejszym, bardzo urokliwym, nieco rozmarzonym, radosnym, kochającym śpiew ptaków, zapach kwiatów, jest takim… Naj! Naj! Naj!

Już pewno wiecie! To …!

W tym pięknym miesiącu klasowe urodziny obchodzą dwie Jubilatki – Oleńka i Milenka. Pierwsza z nich świętuje już 1 maja, a że to także dzień wolny od szkoły, więc już dziś śpieszymy z życzeniami.

Twoje Święto dziś Oleńko, więc Ci z serca chcemy dać:

kwiat stokrotki, kwiat róży, tulipanów cały łan!

Bądź promienna, zawsze Nasza,

każdy z Nas Cię taką zna!

Kochana Oleńko, pozdrawiamy Cię bardzo serdecznie życząc – zdrowia, spełnienia wszystkich pragnień i marzeń! – Do Miłego Zobaczenia!

Klasa IB z wychowawczynią.

 

 

 

 

Klasowi sportowcy – 13.04.2018 r.

A propos meczu! Oto zdjęcia Naszych klasowych Piłkarzy z trenerem i nauczycielem WF-u – p. Kazimierzem. Zobaczcie ile radości dają Nam wspólne chwile, gdy możemy cieszyć się zdobytymi medalami (za zwycięskie „i inne” mecze piłki nożnej) i pucharem (turniej karate) oraz dyplomami (za udział lub miejsca w konkursach).

 

 

Szukamy wiosny – wycieczka do wiejskiej zagrody w Zawadzie – 12.04.2018 r.

To był piękny i słoneczny dzień. Wybraliśmy się na pieszą wycieczkę do Zawady, aby zobaczyć wiejską zagrodę z inwentarzem i poszukać śladów Młodej i Pięknej Pani Wiosny!

A co… widzieliśmy, co… słyszeliśmy i co… czuliśmy zobaczycie na zdjęciach.

 

Kostka Rubika – ciekawostka

W wolnych chwilach chłopcy i dziewczęta z Ib z przyjemnością mierzą swe siły z… kostką Rubika. Dwóch chłopców z naszej klasy na poczekaniu i z pamięci potrafi ułożyć kolorami wszystkie ściany kostki. Pozostali cierpliwie uczą się układać – na razie wg instrukcji. Za jakiś czas może ogłosimy jakieś… zawody? Może w przyszłym roku szkolnym?

 

 

Wycieczka klasowa – 27.03.2018 r.

Kulkoland

Tuż przed Wielkanocą nadszedł ten długo oczekiwany wtorek – dzień wycieczki do pobliskiej Dębicy. Wyjechaliśmy z Nagawczyny parę minut po siódmej. Tę krótką podróż Janek (po zaciągnięciu rolet – to znaczy naciągnięciu czapki na oczy) wykorzystał na drzemkę. Do Kulkolandu przybyliśmy więc wyspani i pełni energii. Bawiliśmy się wspaniale i nie było nudy! Zobaczcie sami

  

Wycieczka klasowa – 27.03.2018 r.

Kino „Kosmos” – przedstawienie teatralne

Po figlach, skokach, zabawach, poczęstunku i konkursach – czyli po uciechach dla ciała nadeszła pora na ucztę duchową. W kinie „Kosmos” – zajęliśmy ostatnie rzędy, ciesząc się, że mamy miejsca siedząco-leżące – w zależności od potrzeb (bo przecież wcześniej zmęczyliśmy się Solinie) i  najważniejsze – nie zasłanialiśmy innym. Ale energia w dzieciach ośmioletnich jest bardzo szybko odnawialna i większość z nas oglądała przedstawienie na stojąco. Fabuła spektaklu teatralnego w wykonaniu aktorów z Łodzi była mocno pouczająca. Główni bohaterowie na scenie z leniuszków, brudasków, stroniących od grzebienia, od wody, mydła, od szczotki do zębów, żyjących w bałaganie, na luzie, bez obowiązków, bez pomagania rodzicom, bez odrabiania zadań domowych – nagle – na naszych oczach – (za sprawą nocnych skrzatów) przemieniają się i stają się dokładnie takie jak dzieci z Ib. Są wesołe, piękne, wypoczęte, czyściutkie, ładnie ubrane, chętne do pomocy innym w potrzebie, pomagający w domu w codziennych obowiązkach i zawsze przygotowane do lekcji.

Utwierdziło to nas w przekonaniu, że nie odstajemy w dobrych manierach, dbamy o schludny wygląd, o czystość i porządek w klasie i w swoich pokojach w domu, chętnie się uczymy, ładnie i zgodnie się bawimy i najważniejsze – „prawie zawsze” odrabiamy zadania domowe.

  

 

Wycieczka klasowa – 27.03.2018 r.

Warsztaty kulinarne – robienie pizzy

Z kina pojechaliśmy prosto do restauracji „Pappas”. Powitały nas bardzo miłe i młode Panie w przepięknych fartuszkach i czepkach na głowie… i tak rozpoczęły się warsztaty kulinarne. Po umyciu rąk formowaliśmy własnoręcznie ciasto na pizzę, nakładaliśmy sos, potem każdy indywidualnie według własnych upodobań smakowych dobierał na swoją pizzę dodatki. Pizze wyszły piękne jak malowane obrazki, takie kolorowe, a po upieczeniu bardzo smaczne! Dzieci z pełnymi brzuszkami (pizza i sok) nie kryły zadowolenia.

Pani prowadząca warsztaty pochwaliła wszystkich za dyscyplinę przy pracy, za ład i porządek przy stolikach i artystyczne podejście do pracy. Popatrzcie na zdjęcia i oceńcie sami. I… koniecznie spróbujcie pizzy w „Pappas” – jest taka… że aż ślinka cieknie na samą myśl! J

  

Klasowe urodziny – kwiecień 2018 r.

W kwietniu obchodziły urodziny dwie klasowe Jubilatki, to (.uleczka i .ustynka) (?). Imiona piszemy zawsze Wielką literą – i tak napisaliśmy – ale, że (kwiecień plecień – wciąż przeplata) Wielkie literki poznikały. Zgadnijcie jakich (lub jakiej?) literek brakuje.

Zagadką jest też data urodzin Jubilatek. Data pierwszych urodzin to wtorek drugiego tygodnia kwietnia br. Data kolejnych urodzin – w powietrzu lata. Dla ułatwienia pierwsza Jubilatka jest prawie cały rok (bez 4 dni) starsza od drugiej Jubilatki. Jeśli już obliczyliście to – wielkie brawa! Ale prosimy –

niech to będzie nasz sekret! Dziewczyny, kobietki i panie (te … wcześniej urodzone i te później – nie chodzi tu o porę dnia i roku) nie lubią jak się im liczy lata, a tylko zimy.

Urodziny były słodkie, a to za sprawą czekoladowych i kakaowych cukiereczków. Brunia częstowaliśmy mleczami zerwanymi na łące, był zadowolony. Uwaga! Najczęściej pojawiające się życzenia urodzinowe od kolegów i koleżanek z klasy (to te podsłuchane) brzmiały: „życzę Ci, abyś miała dobrych i kolegów i koleżanki w szkole, dostała fajne prezenty na urodziny i zawsze słuchała mamy i taty, i, i, i… zawsze odrabiała zadania domowe”.

„Ręka już boli od tego pisania” – (tak mówią niektóre dzieci z Ib) – więc pora na zdjęcia z urodzinowych zabaw w klasie.

  

PS. najzabawniej na zdjęciach klasowych zaprezentował się nasz żółwik Brunio – kopiąc piłkę na klasowym dywaniku – mini boisku. Pasuje do niego piosenka (troszkę zmieniona wersja) „A Nasz Brunio piłkę kopie, wczoraj bramki strzelił dwie! Od niedzieli do soboty – tylko mecz! mecz! mecz!”

 

Witamy wiosnę – 23.03.2018 r.

Pani Zima zagościła u nas na dobre. Codziennie podziwialiśmy krajobraz. Pewnego dnia – bardzo szarego i sennego – postanowiliśmy przyśpieszyć nadejście prawdziwej wiosny – mimo, że wiosna kalendarzowa już była. Na zajęciach plastycznych zrobiliśmy mnóstwo wiosennych słoneczek i ozdobiliśmy nimi kąciki w naszej Sali i parapety. Od razu zrobiło się cieplej i jaśniej. Z nadzieją na słoneczne i cieplejsze dni oczekiwaliśmy nadejścia Świąt Wielkanocnych. O zwyczajach i tradycjach związanych z Wielkanocą przypominają nasze prace. Malując zapomnieliśmy na chwilę o śniegu i to wystarczyło, aby na naszych oczach groźna Pani Zima zamieniła się w nieśmiałą, łagodną Panią wiosnę!

 

 

Pożegnanie Pani Zimy – 20.03.2018 r.

Od paru dni mamy w Nagawczynie i w okolicy prawdziwą zimę. Przybyła do nas trochę za późno jak na zimę przystało, ale za to w całej swej okazałości – ze śniegiem i mrozem.

Wszystkie pierwszaki z Ia i Ib zamiast szykować kukłę Marzannę na pożegnanie zimy – udały się przed szkołę powitać królującą Panią Zimę. Marzyliśmy od dawna, aby pobawić się na prawdziwym śniegu, a tego dnia – był to 20 marca – śniegu było na bogato!

Szybko jednak okazało się, że śnieg którym sypnęła Pani Zima był sypki jak piasek na plaży, nie lepił się i nie mogliśmy ulepić bałwana, ani rzucać śnieżkami. Usypaliśmy więc ze śniegu kopczyk, który po przyozdobieniu i spryskaniu farbą – przybrał postać Pani Zimy. Przypominała trochę babkę z piasku. Uwieczniliśmy nasze dzieło na zdjęciu. W śniegu sypkim jak piasek mogliśmy się tarzać i „robić orły”. Parę dzieci miało sanki, więc woziliśmy się na nich na zmiany. Robiliśmy też kulki śniegowe specjalną łyżką do kulek. Kulki przypominały nam lody śmietankowe i przez chwilę zatęskniliśmy za… latem.

Wracaliśmy do szkoły radośni z rumieńcami na twarzy. Ktoś zażartował, że od tego roku zapoczątkowaliśmy nowy zwyczaj żegnania zimy. Ale co na to Pani Zima???

 

 

Ach cóż to był za dzień” – 8. marca 2018 r. ?

To czwartek, Dzień Koloru Różowego w Szkole, bardzo miły, piękny i słoneczny, pełen ciepłych uśmiechów. W tym szczególnym dniu dla wszystkich dziewcząt i Pań (które znamy), chłopcy z IB przesyłają moc życzeń – dobrego zdrowia, wielkiego szczęścia, pachnących kwiatów oraz morza radości. Niechaj wiatr niesie te życzenia na cały kraj – dla wszystkich Kobiet – wszystkiego naj, naj, naj…

                                              

Święto Kapelusza

Święto Kapelusza uczciliśmy organizując w klasie kapeluszowy pokaz mody. Dzieci w różnych nakryciach głowy pozowały do wspólnego zdjęcia. Jak widać na fotografii „czarodziejski kapelusz” Michała ukrył go doskonale i kolega nie jest widoczny. Kapelusz Janka też robił „czary-mary” i próbował ukryć właściciela, ale… zobaczcie sami… nie udało się. Ten kapelusz zasłania tylko twarz właściciela przed… komarami. Taki kapelusz jest używany przez wędkarzy, gdy są nad wodą i łowią ryby.

Z kapeluszowym pozdrowieniem,   Klasa I B

 

Klasowe Urodziny w Nowym 2018 Roku rozpoczęła 8. stycznia Patrycja Radoń – kończąca jako pierwsza z klasy 8 lat. Nie obyło się bez słodkości, składania życzeń, wręczania przygotowanej przez całą klasę laurki i tradycyjnego śpiewania „Sto lat”. Nawet Brunio – klasowy żółwik – składał życzenia Jubilatce – a najbardziej smakował mu listek sałaty. Dzieci świętowały bawiąc się na przerwach w zabawy, które wybierała i inicjowała Patrycja. Fajnie było!

Kolejne urodzinki w styczniu będzie obchodził Przewodniczący Klasy IB – prawa ręka pani Basi – Adrian Madej. Ale o tym w następnym wpisie.

                                                                                                                                                                         „Be” Pierwszaki.

P.S. Wszystkiego Naj, Naj… w Nowym 2018 Roku dla całej społeczności szkolnej, rodziców, nauczycieli i Dyrekcji.

 

Uczniowie klasy IB  w ramach zajęć pozalekcyjnych systematycznie uczęszczają od jesieni ub. roku na zajęcia Koła Plastycznego „Kolorowe Kredki”.  Zajęcia są realizowane raz w tygodniu przez 2 godz. lekcyjne. Sprawiają wszystkim zainteresowanym wielką przyjemność, mając charakter zabawy edukacyjnej – czego dowodzi 100 % obecność dzieci. Wszyscy na spotkaniach atrakcyjnie i pożytecznie spędzają wolny czas. Samodzielne wykonywanie prac plastycznych rozwija możliwości twórcze uczniów, pobudza wyobraźnię, inicjatywę, uczy wiary w siebie, korzystnie wpływa na ogólny rozwój oraz integrację. Zachęcamy do obejrzenia galerii naszych prac.

Pierwszaki z IB z wychowawczynią.

 Zainteresowania i umiejętności plastyczne muzyczne i sportowe dzieci przekładają się na zdobyte dyplomy, które prezentujemy. Są to nasze „malutkie” sukcesy.

 

W dniu pięknym, bo słonecznym i ciepłym – 27 września 2017 roku, klasa Ia i Ib Szkoły Podstawowej w Nagawczynie wraz z wychowawczyniami odwiedziły gospodarstwo rolne państwa Tokarz. Dzieci oglądały tam i podziwiały różne zwierzęta hodowlane i ptaki domowe. Największe zainteresowanie wzbudziły białe króliki o czerwonych oczach, czarne kury ,,czubatki’’, koń oraz kotek ,,Przytulasek’’. Przy wspólnym ognisku i pieczeniu kiełbasy odbywały się zabawy ruchowe integrujące i pogłębiające więzi dzieci z obu klas, a pieczona kiełbasa i szarlotka p. Tokarz były wyborne – dziękujemy!!!

Dzieci z obu klas wróciły do szkoły szczęśliwe, zadowolone i tylko troszeczkę zmęczone. Poznały ciekawy sposób spędzania czasu na świeżym powietrzu w gronie rówieśników. Komputer tego nie zastąpi! Już planujemy kolejną wspólną wyprawę! A dokąd? To niespodzianka! Napiszemy o tym następnym razem.

Uczniowie z klasy Ia i Ib Szkoły Podstawowej w Nagawczynie z wychowawczyniami.

  

 

12 października odbyła się długo oczekiwana przez pierwszoklasistów uroczystość- pasowanie na ucznia. Uroczystość uświetnili swoją obecnością pani dyr. szkoły  M. Godek, pani dyr. Niepublicznego Przedszkola „Akademia Maluszka"  Sylwia Chwistek, nauczyciele, rodzice, dziadkowie oraz inni członkowie rodzin pierwszaków. Uroczystość rozpoczął polonez w wykonaniu uczniów klasy I a i I b  za co widownia nagrodziła ich gromkimi brawami. Dziewczynki z kl. IV powitały przybyłych gości i zaprosiły do obejrzenia części artystycznej. Pierwszaki zaprezentowały  się w wierszach oraz piosenkach. Następnie złożyły ślubowanie, a pani dyrektor szkoły pasowała ich na ucznia dużym ołówkiem. Na pamiątkę uroczystości każdy uczeń otrzymał dyplom. Po części oficjalnej tradycyjnie dzieci z pomocą pana Leszka - konserwatora zasadziły  dwie rajskie jabłonie. Dzięki staraniom  rodziców po powrocie do szkoły  wszyscy zebrali się w salach na symbolicznym ciasteczku, aby świętować przyjęcie pierwszoklasistów w szeregi  naszej szkoły.

Szczególne podziękowania należą się paniom wychowawczyniom z przedszkola- pani Sylwii Chwistek oraz pani Małgorzacie Moździoch za wspaniałe przygotowanie dzieci do nauki w kl. I.   

W dniach 20 października i 23 października br. uczniowie klas I a i I b Szkoły Podstawowej w Nagawczynie wraz z wychowawczyniami  panią Grażyną Sandomierską i panią  Barbarą Wasiewicz  uczestniczyli w zajęciach czytelniczych w Bibliotece  Publicznej w Nagawczynie. Podczas zajęć uczniowie zapoznali  się z książeczkami z serii: Czytam sobie, o których opowiadała bibliotekarka pani Beata Rakoczy. Większość uczniów jest już czytelnikami biblioteki. Dzieci chętnie odwiedzają bibliotekę  i wypożyczają książeczki rodzicami. Na zajęciach  uczniowie czytali książeczkę  Troll i zawody Zofii Staneckiej.

CZYTAM SOBIE to trzypoziomowy program wspierania nauki czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat. Dzięki tej serii dziecko nie tylko rozwija swoją wyobraźnię, poprawia myślenie, ale także buduje swoje poczucie wartości i pewność  siebie. Patronat honorowy tej serii objęła BIBLIOTEKA NARODOWA.

 

 Wycieczka do Zawady

6 grudnia uczniowie klas I-III wybrali się do teatru w Rzeszowie na spektakl p.t. „Przygody Koziołka Matołka według Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza.

Koziołek Matołek nie należy do najmądrzejszych zwierząt na świecie, ale na pewno nie brakowało mu sprytu, śmiałości, ciekawości, uroku osobistego i poczucia humoru, które pozwoliły wyjść mu cało z każdej opresji. Ten mały wesoły cwaniak z odwagą ruszył na podbój świata – z Koziej Wólki wybrał się do Pacanowa, przy okazji zahaczając o Warszawę, Stany Zjednoczone, Afrykę, Azję, a nawet… Księżyc. Przez swoje figle i nieroztropność nieraz wpadał w tarapaty, ale śpiewająco (dosłownie, bo przedstawienie to swego rodzaju musical) i z wdziękiem zawsze udało  mu się wybrnąć z sytuacji.  Przedstawienie bardzo się podobało, dzieci aktywnie uczestniczyły w spektaklu. Było dużo śmiechu i zabawy.                                                                      

\

Dzień Babci i Dzień Dziadka

„Dawno temu babcia z dziadkiem w piaskownicy się kłócili o łopatkę!... I co? I co? – że trochę nam urośli, że nie są dzieciakami, że Fajni z Nich Dorośli!...”

Słowami tej humorystycznej piosenki dzieci z Koła Plastycznego „Kolorowe Kredki” przypominają, że 21. i 22. Stycznia obchodziliśmy święto najważniejszych (po rodzicach) osób w życiu wszystkich dzieci. Życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom dobrego zdrowia i nieustającej radości z wnucząt. Namalowaliśmy portrety, które Wam dedykujemy.

 

Dzień Koloru Zielonego

Dzień Koloru Zielonego w szkole obchodził z nami klasowy żółwik Brunio i chętnie pozował do zdjęcia.  

  

Urodziny Adriana Madeja

Urodziny Adriana Madeja – Przewodniczącego naszej klasy świętowaliśmy w piątek, w dzień zapowiadający dwa tygodnie ferii zimowych! To był fajny dzień, cieszyliśmy się podwójnie! Były życzenia, laurka wykonana przez klasę, śpiewaliśmy Jubilatowi „Sto lat”, zajadaliśmy się pysznymi pierniczkami i słodyczami i bawiliśmy się w zabawy inicjowane przez Adriana. Nawet Brunio – klasowy żółwik – chciał być w tym dniu blisko Adiego, bo pamięta jak Adrian się o niego troszczy przynosząc mu listki sałaty i tartą marchewkę. Kolejne urodziny dopiero w kwietniu. Będzie wtedy już wiosna i coraz bliżej… do letnich wakacji!

  

Szkolnego Konkursu Kolęd

Prezentujemy Wam zdjęcia z naszych przygotowań do Szkolnego Konkursu Kolęd. Bardzo cieszymy się z II miejsca i gratulujemy najlepszym oraz dziękujemy organizatorom i sponsorom.