Do klasa I b uczęszcza 15 osób (8 dziewczynek i 7 chłopców). Wychowawcą klasy jest Barbara Wasiewicz. Zajęcia lekcyjne odbywają się w sali nr 5 na pierwszym piętrze szkoły. Wśród uczniów panuje serdeczna i spokojna atmosfera, w której wszyscy dobrze się traktują, zgodnie przestrzegają wypracowanych z wychowawczynią klasowych zasad współżycia społecznego. Wszyscy uczniowie wiedzą jak powinny wyglądać dobre maniery i kiedy użyć magicznych słów: proszę, dziękuję, przepraszam. Na straży dobrej atmosfery w Ib jest nowo powołany samorząd, przewodniczący: Adrian Madej, skarbnik: Piotr Tymczyna, sekretarz: Aleksandra Cyrulik. Obecnie w klasach pierwszych a i b trwają intensywne przygotowania do uroczystości szkolnej ,,Pasowania na ucznia''. Dzieci uczą się recytacji, śpiewu i tańca, aby przed całą społecznością szkolną zdać swój pierwszy życiowy egzamin. 

 

 

Ach cóż to był za dzień” – 8. marca 2018 r. ?

To czwartek, Dzień Koloru Różowego w Szkole, bardzo miły, piękny i słoneczny, pełen ciepłych uśmiechów. W tym szczególnym dniu dla wszystkich dziewcząt i Pań (które znamy), chłopcy z IB przesyłają moc życzeń – dobrego zdrowia, wielkiego szczęścia, pachnących kwiatów oraz morza radości. Niechaj wiatr niesie te życzenia na cały kraj – dla wszystkich Kobiet – wszystkiego naj, naj, naj…

                                              

Święto Kapelusza

Święto Kapelusza uczciliśmy organizując w klasie kapeluszowy pokaz mody. Dzieci w różnych nakryciach głowy pozowały do wspólnego zdjęcia. Jak widać na fotografii „czarodziejski kapelusz” Michała ukrył go doskonale i kolega nie jest widoczny. Kapelusz Janka też robił „czary-mary” i próbował ukryć właściciela, ale… zobaczcie sami… nie udało się. Ten kapelusz zasłania tylko twarz właściciela przed… komarami. Taki kapelusz jest używany przez wędkarzy, gdy są nad wodą i łowią ryby.

Z kapeluszowym pozdrowieniem,   Klasa I B

 

Klasowe Urodziny w Nowym 2018 Roku rozpoczęła 8. stycznia Patrycja Radoń – kończąca jako pierwsza z klasy 8 lat. Nie obyło się bez słodkości, składania życzeń, wręczania przygotowanej przez całą klasę laurki i tradycyjnego śpiewania „Sto lat”. Nawet Brunio – klasowy żółwik – składał życzenia Jubilatce – a najbardziej smakował mu listek sałaty. Dzieci świętowały bawiąc się na przerwach w zabawy, które wybierała i inicjowała Patrycja. Fajnie było!

Kolejne urodzinki w styczniu będzie obchodził Przewodniczący Klasy IB – prawa ręka pani Basi – Adrian Madej. Ale o tym w następnym wpisie.

                                                                                                                                                                         „Be” Pierwszaki.

P.S. Wszystkiego Naj, Naj… w Nowym 2018 Roku dla całej społeczności szkolnej, rodziców, nauczycieli i Dyrekcji.

 

Uczniowie klasy IB  w ramach zajęć pozalekcyjnych systematycznie uczęszczają od jesieni ub. roku na zajęcia Koła Plastycznego „Kolorowe Kredki”.  Zajęcia są realizowane raz w tygodniu przez 2 godz. lekcyjne. Sprawiają wszystkim zainteresowanym wielką przyjemność, mając charakter zabawy edukacyjnej – czego dowodzi 100 % obecność dzieci. Wszyscy na spotkaniach atrakcyjnie i pożytecznie spędzają wolny czas. Samodzielne wykonywanie prac plastycznych rozwija możliwości twórcze uczniów, pobudza wyobraźnię, inicjatywę, uczy wiary w siebie, korzystnie wpływa na ogólny rozwój oraz integrację. Zachęcamy do obejrzenia galerii naszych prac.

Pierwszaki z IB z wychowawczynią.

 Zainteresowania i umiejętności plastyczne muzyczne i sportowe dzieci przekładają się na zdobyte dyplomy, które prezentujemy. Są to nasze „malutkie” sukcesy.

 

W dniu pięknym, bo słonecznym i ciepłym – 27 września 2017 roku, klasa Ia i Ib Szkoły Podstawowej w Nagawczynie wraz z wychowawczyniami odwiedziły gospodarstwo rolne państwa Tokarz. Dzieci oglądały tam i podziwiały różne zwierzęta hodowlane i ptaki domowe. Największe zainteresowanie wzbudziły białe króliki o czerwonych oczach, czarne kury ,,czubatki’’, koń oraz kotek ,,Przytulasek’’. Przy wspólnym ognisku i pieczeniu kiełbasy odbywały się zabawy ruchowe integrujące i pogłębiające więzi dzieci z obu klas, a pieczona kiełbasa i szarlotka p. Tokarz były wyborne – dziękujemy!!!

Dzieci z obu klas wróciły do szkoły szczęśliwe, zadowolone i tylko troszeczkę zmęczone. Poznały ciekawy sposób spędzania czasu na świeżym powietrzu w gronie rówieśników. Komputer tego nie zastąpi! Już planujemy kolejną wspólną wyprawę! A dokąd? To niespodzianka! Napiszemy o tym następnym razem.

Uczniowie z klasy Ia i Ib Szkoły Podstawowej w Nagawczynie z wychowawczyniami.

  

 

12 października odbyła się długo oczekiwana przez pierwszoklasistów uroczystość- pasowanie na ucznia. Uroczystość uświetnili swoją obecnością pani dyr. szkoły  M. Godek, pani dyr. Niepublicznego Przedszkola „Akademia Maluszka"  Sylwia Chwistek, nauczyciele, rodzice, dziadkowie oraz inni członkowie rodzin pierwszaków. Uroczystość rozpoczął polonez w wykonaniu uczniów klasy I a i I b  za co widownia nagrodziła ich gromkimi brawami. Dziewczynki z kl. IV powitały przybyłych gości i zaprosiły do obejrzenia części artystycznej. Pierwszaki zaprezentowały  się w wierszach oraz piosenkach. Następnie złożyły ślubowanie, a pani dyrektor szkoły pasowała ich na ucznia dużym ołówkiem. Na pamiątkę uroczystości każdy uczeń otrzymał dyplom. Po części oficjalnej tradycyjnie dzieci z pomocą pana Leszka - konserwatora zasadziły  dwie rajskie jabłonie. Dzięki staraniom  rodziców po powrocie do szkoły  wszyscy zebrali się w salach na symbolicznym ciasteczku, aby świętować przyjęcie pierwszoklasistów w szeregi  naszej szkoły.

Szczególne podziękowania należą się paniom wychowawczyniom z przedszkola- pani Sylwii Chwistek oraz pani Małgorzacie Moździoch za wspaniałe przygotowanie dzieci do nauki w kl. I.   

W dniach 20 października i 23 października br. uczniowie klas I a i I b Szkoły Podstawowej w Nagawczynie wraz z wychowawczyniami  panią Grażyną Sandomierską i panią  Barbarą Wasiewicz  uczestniczyli w zajęciach czytelniczych w Bibliotece  Publicznej w Nagawczynie. Podczas zajęć uczniowie zapoznali  się z książeczkami z serii: Czytam sobie, o których opowiadała bibliotekarka pani Beata Rakoczy. Większość uczniów jest już czytelnikami biblioteki. Dzieci chętnie odwiedzają bibliotekę  i wypożyczają książeczki rodzicami. Na zajęciach  uczniowie czytali książeczkę  Troll i zawody Zofii Staneckiej.

CZYTAM SOBIE to trzypoziomowy program wspierania nauki czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat. Dzięki tej serii dziecko nie tylko rozwija swoją wyobraźnię, poprawia myślenie, ale także buduje swoje poczucie wartości i pewność  siebie. Patronat honorowy tej serii objęła BIBLIOTEKA NARODOWA.

 

 Wycieczka do Zawady

6 grudnia uczniowie klas I-III wybrali się do teatru w Rzeszowie na spektakl p.t. „Przygody Koziołka Matołka według Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza.

Koziołek Matołek nie należy do najmądrzejszych zwierząt na świecie, ale na pewno nie brakowało mu sprytu, śmiałości, ciekawości, uroku osobistego i poczucia humoru, które pozwoliły wyjść mu cało z każdej opresji. Ten mały wesoły cwaniak z odwagą ruszył na podbój świata – z Koziej Wólki wybrał się do Pacanowa, przy okazji zahaczając o Warszawę, Stany Zjednoczone, Afrykę, Azję, a nawet… Księżyc. Przez swoje figle i nieroztropność nieraz wpadał w tarapaty, ale śpiewająco (dosłownie, bo przedstawienie to swego rodzaju musical) i z wdziękiem zawsze udało  mu się wybrnąć z sytuacji.  Przedstawienie bardzo się podobało, dzieci aktywnie uczestniczyły w spektaklu. Było dużo śmiechu i zabawy.                                                                      

\

Dzień Babci i Dzień Dziadka

„Dawno temu babcia z dziadkiem w piaskownicy się kłócili o łopatkę!... I co? I co? – że trochę nam urośli, że nie są dzieciakami, że Fajni z Nich Dorośli!...”

Słowami tej humorystycznej piosenki dzieci z Koła Plastycznego „Kolorowe Kredki” przypominają, że 21. i 22. Stycznia obchodziliśmy święto najważniejszych (po rodzicach) osób w życiu wszystkich dzieci. Życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom dobrego zdrowia i nieustającej radości z wnucząt. Namalowaliśmy portrety, które Wam dedykujemy.

 

Dzień Koloru Zielonego

Dzień Koloru Zielonego w szkole obchodził z nami klasowy żółwik Brunio i chętnie pozował do zdjęcia.  

  

Urodziny Adriana Madeja

Urodziny Adriana Madeja – Przewodniczącego naszej klasy świętowaliśmy w piątek, w dzień zapowiadający dwa tygodnie ferii zimowych! To był fajny dzień, cieszyliśmy się podwójnie! Były życzenia, laurka wykonana przez klasę, śpiewaliśmy Jubilatowi „Sto lat”, zajadaliśmy się pysznymi pierniczkami i słodyczami i bawiliśmy się w zabawy inicjowane przez Adriana. Nawet Brunio – klasowy żółwik – chciał być w tym dniu blisko Adiego, bo pamięta jak Adrian się o niego troszczy przynosząc mu listki sałaty i tartą marchewkę. Kolejne urodziny dopiero w kwietniu. Będzie wtedy już wiosna i coraz bliżej… do letnich wakacji!

  

Szkolnego Konkursu Kolęd

Prezentujemy Wam zdjęcia z naszych przygotowań do Szkolnego Konkursu Kolęd. Bardzo cieszymy się z II miejsca i gratulujemy najlepszym oraz dziękujemy organizatorom i sponsorom.