Z życia klasy III

Do klasy III uczęszcza 24 uczniów, w tym 13 dziewczynek i 11 chłopców. Wychowawcą klasy jest mgr Irena Mazur. Uczniowie należą do Szkolnego Koła Promującego Zdrowie prowadzonego przez wychowawcę, założonego w 2000 r.. W ramach koła dzieci realizują  program pt.: "Zdrowiej i świadomiej żyć". Oto hasła przewodnie realizowanego programu:

"Żyj z przyrodą w zgodzie"
"Odżywiajmy się zdrowo"
"Dbajmy o swoje bezpieczeństwo"
"Ruch to zdrowie"
"Śmiech to zdrowie"
"Czystość to zdrowie"

 

    

 

6 grudnia uczniowie klas I-III wybrali się do teatru w Rzeszowie na spektakl p.t. „Przygody Koziołka Matołka według Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza.

Koziołek Matołek nie należy do najmądrzejszych zwierząt na świecie, ale na pewno nie brakowało mu sprytu, śmiałości, ciekawości, uroku osobistego i poczucia humoru, które pozwoliły wyjść mu cało z każdej opresji. Ten mały wesoły cwaniak z odwagą ruszył na podbój świata – z Koziej Wólki wybrał się do Pacanowa, przy okazji zahaczając o Warszawę, Stany Zjednoczone, Afrykę, Azję, a nawet… Księżyc. Przez swoje figle i nieroztropność nieraz wpadał w tarapaty, ale śpiewająco (dosłownie, bo przedstawienie to swego rodzaju musical) i z wdziękiem zawsze udało  mu się wybrnąć z sytuacji. Przedstawienie bardzo się podobało, dzieci aktywnie uczestniczyły w spektaklu. Było dużo śmiechu i zabawy.