STOWARZYSZENIE Z DZIEĆMI DLA DZIECI

działa na terenie Zespołu Szkół w Nagawczynie od 12.10.2006r.

Stowarzyszenie jest zrzeszeniem osób fizycznych, zawiązanym dla niesienia pomocy dzieciom zamieszkałym w środowiskach wiejskich gminy Dębica, posiadającym trudną sytuację życiową lub materialną.

Na czele Stowarzyszenia stoją:

Prezes mgr Agata Wiater

Sekretarz mgr inż. Anna Szczerbińska

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej mgr Irena Wośko

Stowarzyszenie brało udział w organizacji wielu charytatywnych akcji na rzecz potrzebujących.

Co roku Stowarzyszenie na czele z panią pedagog Agatą Wiater organizuje dla uczniów naszej szkoły Festyn z okazji Dnia Dziecka.
Wszystkim, którzy chcą wesprzeć tą inicjatywę podajemy numer KRS oraz numer konta bankowego.

numer KRS : 0000265813

nr rachunku bankowego: 45 9475 0003 2001 0004 1218 0001

Serdecznie dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli za każde wsparcie naszego stowarzyszenia.

3 czerwca już po raz XVIII w naszej szkole miał miejsce festyn „Z Dziećmi Dla Dzieci" z okazji Dnia Dziecka, którego organizatorami byli ZS w Nagawczynie, Ruch Społeczny "Razem dla Nagawczyny", OSP Nagawczyna, KGW Nagawczyna, Rada Sołecka, Radni Agata Wiater, Tadeusz Szerszeń.

Festyn rozpoczęły występy dzieci klasy III SP, oraz szkolego teatru  "Proscenium". Teatr przedstawił bajkę Kopciuszek. Następnie wystąpił zespół taneczny JUNIORZY 1 ze Szkoły Tańca i Ruchu Soul Dance z Dębicy, który zachwycił zgromadzoną licznie publiczność swoim występem. W dalszej części eventu, inicjatywę przejęła Pani Monika Stanisławska, która jako "Animinek" przygotowała dla dzieci moc atrakcji, konkursów i zabaw. Na festynie, nie zabrakło również  atrakcji sportowych. Do użytku oddane zostały boiska, które zbudowano z projektu "Aviva" na których odbył się pokazowy trening z Dziecięcą Akademią Piłkarską z Dębicy. Na boisku "Orlik" odbył się z kolei turniej piłki nożnej dla uczniów ZS w Nagawczynie, ZS w Zawadzie oraz podopiecznych Domu Dziecka „Hanka” z Dębicy poprowadzony przez Pana Sławomira Gwoździa. Na dzieci czekały również kiełbaski z grilla, lody, napoje. Była wata cukrowa, popcorn i dmuchańce. Ochotnicza Straż Pożarna przygotowała dla dzieci pokazy sprzętu gaśniczego, a Panie z Koła Gospodyń Wiejskich upiekły smaczne ciasteczka dla wszystkich.  Wspólna inicjatywa, wspólna zabawa, integracja środowiska, to przepis na udaną imprezę.

Organizatorzy składają gorące podziękowania sponsorom, gościom, rodzicom, uczniom oraz mieszkańcom sołectwa, którzy wzięli udział w XVIII Festynie w Nagawczynie.