Oddział  przedszkolny  liczy  15 dzieci, w tym 9-sześciolatków i 6 –pięciolatków. Praca  dydaktyczno-wychowawcza  realizowana  jest  w  oparciu  o  Program Wychowania  Przedszkolnego –roczne przygotowanie do szkoły- ''Szkoła za rok '' .wyd. Nowa Era. Podręczniki  ''Kolekcja sześciolatka'' pomagają  dzieciom  przyswajać  wdrażane  treści  programowe. Na  zajęciach  dzieci  rozwijają i doskonalą swoje umiejętności w zakresie umożliwiającym osiągnięcie gotowości  szkolnej. Kontynuowane są   programy  profilaktyczne ''Czyste powietrze wokół nas'' oraz ''Moje dziecko idzie do szkoły''  we współpracy z Sanepidem. Bardzo  lubiany  przez  dzieci  jest  program  autorski  ''Urodziny w grupie''. Współpracujemy  z  biblioteką  publiczną  organizując  z  Panią Beata Rakoczy  cykliczne  zajęcia  tematyczne. Dzieci  uczą  się  na  zajęciach  języka  angielskiego. Wszystkie  korzystają  również  z  lekcji  religii.  Wychowawcą  grupy  jest  mgr. Małgorzata  Moździoch.     

 

Dnia 23.03.2018.r.dzieci z ''zerówki'' pojechały do kina''Kosmos''w Dębicy. Obejrzały przedstawienie teatralne Narodowego Teatru Edukacji im.Adama Mickiewicza we  Wrocławiu pt.''Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka''.

Była to nowa,autorska wersja znanej dzieciom bajki o Smoku Wawelskim. Bohaterowie przeżywali wiele ciekawych przygód,ale przyjaźń i dobro pozwoliły im pokonać wszystkie przeszkody i trudności spotkane na drodze.

Piękne kostiumy,dobra oprawa muzyczna oraz ciekawa i bogata scenografia podobała się wszystkim widzom.Przygody wspaniałych i lubianych bohaterów na długo pozostaną w pamięci dzieci.

 

 9.04.2018 byliśmy sprzątać świat

ŚWIAT W KSIĄŻKACH ZAPISANY- SPOTKANIE Z PRZEDSZKOLAKAMI  TUTAJ zdjęcia ze spotkania

„Samo już czytanie książek kształci ludzi. Im więcej się czyta, im lepsze książki, tym bardziej kształcą one swoich czytelników”. Stanisław Konarski

W dniu 21.02.2018 r. realizując temat „Świat w książkach zapisany” dzieci z kl.”0” Publicznej Szkoły Podstawowej w Nagawczynie zaprosiły na zajęcia panią bibliotekarkę Beatę Rakoczy z Biblioteki Publicznej w Nagawczynie. Pani Beata opowiadała przedszkolakom o poszczególnych etapach powstawania książki, o elementach  budowy książki, jakie informacje zawiera karta tytułowa, czemu służy spis treści, dlaczego należy czytać i szanować książki. Dzieci obejrzały  bogato ilustrowany album Skarby Biblioteki Jagiellońskiej zawierający najcenniejsze obiekty zgromadzone w Bibliotece Jagiellońskiej : rękopisy, autografy, zbiory muzyczne, kartograficzne, które stanowią wielką wartość. Biblioteka Jagiellońska jest centralną biblioteką Uniwersytetu Jagiellońskiego, pełniącą również funkcję Narodowego Archiwum Książki i biblioteki publicznej. Przedszkolaki zaprezentowały  książeczki i  zakładki do książki  własnego autorstwa, zaśpiewały również piosenkę „ Piosenka o książeczce”.

Dzień Babci i Dziadka to jeden z najbardziej niezwykłych dni w przedszkolu, kiedy możemy wspólnie z babcią i dziadkiem uczcić ich święto. Uroczystość ta odbyła się 23.01.2018. Na uroczystości obecna była pani dyrektor szkoły Małgorzata Godek. Dzieci mogły podziękować  w szczególny sposób swoim babciom i dziadkom za poświęcony czas, wspólne zabawy, spacery, dobre rady i pomoc w trudnych chwilach. Na początku dzieci zaprezentowały gościom Jasełka, a potem recytowały wiersze i śpiewały piosenki dla babci i dziadka. Po części artystycznej przedszkolaki wręczyły gościom własnoręcznie wykonane upominki i złożyły życzenia. Spotkanie zakończono słodkim poczęstunkiem i miłą rozmową. 

 Św. Mikołaj u najmłodszych

W  środę  29.11.2017 obchodziliśmy  w  naszej  grupie  "Andrzejki".  Dzieci  poznały  zwyczaje  i  wróżby  związane  z  tym  świętem; znaczenie  różnych  kolorów, liczb ,magicznych  przedmiotów. Ustawiały  buty , aby  sprawdzić ,który  chłopiec  pierwszy  się  ożeni  i  która  dziewczynka  pierwsza  wyjdzie  za  mąż. Za  pomocą  przygotowanych  obrazków  sprawdzały  kim  zostaną  w  przyszłości. Dużo  radości  przyniosła  dzieciom  wróżba  najbardziej  kojarzona z  "Andrzejkami" -lanie  wosku. Dzieci  podchodziły  do  miski  z  woda  i z pomocą  pani  lały  wosk. Powstałe  kształty  były  doskonałą  okazją  do  rozwijania  wyobraźni .Wspólnie  z  paniami  odgadywały  co  je  czeka  i  czego  mogą  spodziewać  się  w  przyszłości. Wszystkie  wróżby  przeplatane  były  pląsami, tańcami  przy  muzyce  oraz  słodkim   poczęstunku. ''Andrzejki'  przyniosły  dzieciom  wiele  radości  i  były  okazją  do  wspólnej, wesołej  zabawy.

 

21.11.2017 dzieci z ''zerówki" wybrały się  na spektakl teatralny „Karolcia” przygotowany przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia, który odbył się w MOK " Kosmos" w Dębicy. Przedstawienie zostało zrealizowane na podstawie książki Marii Krügier pt. „Karolcia”. Spektakl opowiadał o dziewczynce, która w czasie przeprowadzki znajduje niebieski koralik. Dzięki magicznemu koralikowi Karolcia wraz ze swoim kolegą Piotrem przeżywała wiele ciekawych i zabawnych przygód. Przygody bohaterów uczyły młodego widza, że warto pomagać innym, zasad bezpieczeństwa; jak powinni poruszać się po drodze, jak ważne są światełka odblaskowe, co oznaczają niektóre znaki drogowe, a także pod jakie numery alarmowe należy zadzwonić w różnych zagrożeniach. Dzieciom podobało się bardzo przedstawienie, przepiękne dekoracje, oprawa muzyczna oraz miejsca w pierwszym rzędzie.

 

5 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa, to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek Walta Disney`a. W tym dniu w przedszkolach i szkołach organizowane są zajęcia poświęcone najbardziej znanym postaciom z bajek i baśni. Dla rodziców to świetna okazja, aby przypomnieć sobie swoje ulubione postacie z dzieciństwa  a także zrozumieć zainteresowania czytelnicze dzieci.

6 listopada br. dzieci z oddziału przedszkolnego kl.”0” Szkoły Podstawowej w Nagawczynie odwiedziła bibliotekarka Filii Biblioteki Publicznej w Nagawczynie pani Beata Rakoczy.Przedszkolaki bardzo dobrze znają bajki i świetnie odgadywały zagadki. Czytano utwory o postaciach, za które przebrane były dzieci. Na zajęciach plastycznych przedszkolaki kolorowały  postacie z bajek.

Dzień Postaci z Bajek to również dzień, w którym możemy porozmawiać o współczesnych postaciach z bajek. Współczesne bajki są odzwierciedleniem dzisiejszych czasów, zmieniły się tak, jak zmienił się nasz świat, zachowania ludzi czy język. Są baśnie, które od pokoleń wzruszają, bawią i uczą dzieci na całym świecie, które nigdy się nie nudzą, zawierają uniwersalne wartości i ponadczasowe treści, a płynący z nich morał jest zawsze aktualny. To oczywiście  baśnie Andersena, braci Grimm czy Perraultta, które najchętniej i najczęściej są czytane.

 

Dzieci  z  oddziału  przedszkolnego  w  środę 18.10.2017r. odbyły  wycieczkę  do  kina  ''Kosmos'' w  Dębicy. Znakomicie  bawiły  się  oglądając  musical  pt; ''Dorotka  w  Krainie  Oz'' w  wykonaniu  aktorów  z  ''Teatru Moich  Marzeń '' z Chorzowa.  Po  powrocie  przedszkolaki  chętnie  dzieliły  się  wrażeniami  opowiadając  najciekawsze  zdarzenia.